Sobótka w Antoniówce

Opublikowano 22 czerwiec 2012
 

Gawęda o zwyczajach sobótkowych, występ dziecięcego zespołu "Obereczek", konkurs na najładniejszy wianek i tradycyjne puszczanie wianków na wodę oraz poszukiwanie kwiatu paproci. Tak wyglądało wczorajsze spotkanie sobótkowe w Publicznej Szkole Podstawowej w Antoniówce Świerżowskiej, w gminie Maciejowice.

 

Były także przejażdżki łodzią, wspólne zabawy przy ognisku, śpiewy i tańce przy akompaniamencie ludowej kapeli. W spotkaniu wziął udział wójt gminy Maciejowice Sylwester Dymiński oraz poseł Grzegorz Woźniak. - Serdeczne gratulacje dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i całej lokalnej społeczności za kultywowanie naszej polskiej tradycji i kultury. Dziękuję, że mogłem razem z Państwem uczestniczyć w tym wspaniałym spotkaniu sobótkowym - mówił Grzegorz Woźniak.

Spotkanie w Publicznej Szkole Podstawowej zorganizował Wójt Gminy Maciejowice, dyrektor szkoły, opiekun Szkolnego Muzeum Regionalnego oraz grono pedagogiczne.

Ten serwis internetowy korzysta z plików cookie. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE.